Opt persoane au fost transportate la spital în urma unui accident rutier produs luni dimineață pe DN1F, în localitatea Sutor, județul Sălaj.
Potrivit IPJ Sălaj, un autoturism care circula dinspre Zalău spre Cluj-Napoca ar fi pătruns pe sensul opus și a intrat în coliziune cu un alt autoturism. Cei doi șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.